Lech Cup 2014 zakończony.

Niedziela w Arenie zaczęła się dla nas niespecjalnie, bo od dwóch z rzędu porażek z Chelsea Londyn 2:3 i Anderlechtem Bruksela 1:2. Znów dwie minimalne przegrane. Anglicy zrewanżowali się nam za wczorajsze spotkanie grupowe wygrywając w sposób odwrotnie proporcjonalny do wczorajszej z nami porażki. Spotkaniu towarzyszyły spore emocje i, jak to już w tym turnieju bywało, brak szczęścia. Słupek na kilka chwil przed końcem meczu. Kolejny rywal, Anderlecht Bruksela, rywal z którym nie mieliśmy okazji mierzyć się w tegorocznym turnieju okazał się dla nas rywalem równorzędnym. Po wyrównanym spotkaniu musieliśmy uznać jego wyższość. Ulegliśmy w stosunku 1:2. Pozostał nam mecz z nieoczekiwanie dobrze grającym dzisiaj zespołem Dinama Zagrzeb. Rywal trudny i do tego wygrywający dzisiaj spotkanie za spotkaniem. Okazało się, że nasza drużyna podeszła do tego meczu z należytą koncentracją wygrywając z Chorwatami 1:0. W fazie finałowej, która decydowała o naszym 7 miejscu, bo o takie przyszło nam grać, los ponownie skojarzył nas z drużyną z Zagrzebia. Tym razem było bardzo dobrze. Po dwóch częściach meczu, który trwał 2 x 10 minut drużyna zanotowała drugie w dniu dzisiejszym zwycięstwo, okazałe, bo aż 4:1. Tym samym w tegorocznej edycji turnieju Lech Cup zajęliśmy 7 miejsce. Należy podziękować wszystkim naszym zawodnikom za wspaniałą walkę, za to, że pokazali oni charakter i że starym poznańskim zwyczajem "gryźli trawę" do samego końca każdego rozgrywanego przez siebie meczu. Dziękujemy Wam za to chłopaki i gratulujemy sukcesu. Tak, sukcesu! W tak doborowym towarzystwie, przy takiej presji, przy zapewne olbrzymim stresie Wam towarzyszącym, przy niewiarygodnej walce jaką stoczyliście, 7 miejsce jest ogromnym Waszym sukcesem. Z całego serca Wam gratulujemy.

Nasze dzisiejsze wyniki:

Lech Poznań - Chelsea Londyn 2:3

Lech Poznań - Anderlecht Bruksela 1:2

Lech Poznań - Dinamo Zagrzeb 1:0

Lech Poznań - Dinamo Zagrzeb 4:1 (mecz o siódme miejsce)

Finaliści tegorocznego turnieju to:

1. miejsce Hertha Berlin (Niemcy)

2 miejsce Sporting Lizbona (Portugalia)

3 miejsce Schalke 04 Gelsenkirchen (Niemcy)

Gratulujemy finalistom w których gronie znalazły się 2 niemieckie marki. Jedna z nich, Hertha Berlin, obroniła zdobyty w zeszłym roku tytuł.

W piątce najlepszych zawodników turnieju znalazł się Filip Wilak.

Powiązana galeria: