Podsumowanie sezonu 2014 - 2015.

Zakończyliśmy właśnie bardzo udany sezon 2014 - 2015. Przypomnijmy parę faktów zważywszy na to, że działo się bardzo wiele. Drużyna nasza uczestniczyła w tym sezonie zarówno w turniejach jak i rozgrywkach ligowych. Niezbędnym elementem szkoleniowym były też mecze sparingowe. Biorąc pod uwagę wszystkie te elementy gry, to przez cały sezon rozegraliśmy 84 mecze z których 62 wygraliśmy, 11 razy kończyliśmy mecz remisem i doznaliśmy tylko 11 porażek. Spróbujmy podsumować składowe sezonu:

1. Turnieje

- Czaruś Cup 2014 - pierwszy turniej zakończonego właśnie sezonu w którym drużyna nasza w rozegranych 7 meczach nie doznała porażki zajmując 1 miejsce,

- Grześkowiak Kórnik Cup 2014 - turniej stanowiący dla nas element przygotowań do Lech Cup. Impreza w której na 10 rozegranych spotkań 6 razy zwyciężamy, 2 razy remisujemy i 2 razy przegrywamy zajmując w nim 2 miejsce,

- Lech Cup 2014 - prestiżowy dla Lecha Poznań turniej w którym po raz pierwszy mamy okazję zagrać z renomowanymi zespołami europejskimi. Dość poważne wyzwanie z którego nasi chłopcy wychodzą na 7 miejscu. Statystyki nie kłamią, 4 zwycięstwa, 1 remis, 4 porażki. Jest to spory sukces naszego zespołu,

- MTS Cup 2015 - turniej halowy na przecierkę przed ligą. Spotykamy tam kilku przyszłych rywali. Turniej rozgrywany systemem mecz i rewanż kończymy na 2 miejscu wygrywając 5 razy, 1 raz remisując i doznając 2 porażek,

- VII Papieski Turniej Piłki Nożnej - Płock 2015 - Impreza upamiętniająca wizytę ojca świętego w tym właśnie mieście. Turniej w którym 5 razy zwyciężamy zajmując 1 miejsce,

- Franek Cup 2015 - Ostatni turniej tego sezonu rozgrywany w Białymstoku. Bardzo mocno obsadzona impreza z której drużyna przywozi kolejny puchar. Impreza w której odnosimy 6 zwycięstw przy 2 remisach zajmując w niej 1 miejsce.

2. Rozgrywki ligowe WZPN

Zaznaczmy, że drużyna nasza w tym sezonie toczyła swe boje z zespołami rocznika 2002.

- jesień 2014 -  ten etap rozgrywek w grupie eliminacyjnej kończymy z impetem. Na 10 rozegranych kolejek ligowych w 9 drużyna nasza triumfuje, a mecz ostatniej kolejki kończy się remisem,

- wiosna 2015 - w grupie mistrzowskiej nigdy nie jest łatwo, ale i tym razem drużyna stanęła na wysokości zadania. Rozegraliśmy 14 kolejek w których 11 razy odnosiliśmy zwycięstwo i tylko 3 razy zremisowaliśmy. Nagrodą za walkę i zaangażowanie zawodników jest tytuł Mistrza Wielkopolski.

3. Sparingi

Ten element przygotowań do wszelkiego rodzaju imprez, rozgrywek czy ważnych wydarzeń towarzyszył nam praktycznie przez cały miniony sezon. I tutaj dorobek naszego zespołu jest pokaźny. Drużyna uczestniczyła w 13 grach kontrolnych z których 9 wygrała, 1 zremisowała i doznała ledwie 3 porażek.

Tak więc gołym okiem widać, że harmonia pomiędzy zawodnikami, a Trenerami naszego zespołu, jak i wspólna, ciężka praca złożyły się na fakt, że sezon ten możemy zaliczyć do bardzo udanych. Cieszy fakt, że mamy mocny i dobrze zorganizowany zespół. Za wszystkie te pozytywne emocje, za sukcesy jak i ogrom wykonanej pracy należy podziękować, przede wszystkim, Trenerom zespołu, ale i naszym zawodnikom. Chcemy też życzyć kolejnych sukcesów w nowym sezonie piłkarskim 2015 - 2016.