Kolejny raz! Porażka!

Tak, kolejny raz walkower!!! To jest porażka jesiennych rozgrywek ligowych w grupie 5 trampkarzy C2.

Dlaczego? Sprawdźmy!

26-09-2015 Sokół Pniewy vs Mawit Lwówek 3:0 - walkower dla Sokoła Pniewy

17-10-2015 Sokół Rakoniewice vs Mawit Lwówek 3:0 - walkower dla Sokoła Rakoniewice

17-10-2015 Lech Poznań vs Sokół Pniewy 3:0 - walkower dla Lecha Poznań

24-10-2015 Mawit Lwówek vs Lech Poznań 0:3 - walkower dla Lecha Poznań

07-11-2015 Lech Poznań vs Wicher Strzyżewo 3:0 - walkower dla Lecha Poznań

07-11-2015 Mawit Lwówek vs Sokół Pniewy, brak wyniku sugeruje kolejny walkower, tym razem dla Mawitu Lwówek.

Z wszystkich rozegranych dotychczas spotkań nie odbyło się aż sześć, w tym trzy Lecha Poznań. To kpina!

Dlaczego? Powiedzmy wprost!

1. Pierwszy walkower mógł się przytrafić. Różne są sytuacje, które mogą utrudnić przyjazd rywala na mecz.

2. Drugi walkower to już chyba "strach ma wielkie oczy". Tak można, to po co grać.

3. Trzeci walkower to już wyraźnie brak szacunku do naszego zespołu, ale gdy inni mogą, to czemu nie my.

Jeszcze nigdy nie było tak, a minęło parę lat, by udziałem naszego zespołu były aż trzy kolejne, następujące po sobie walkowery. Były drużyny, które przegrywały w rozgrywkach ligowych wyżej aniżeli np. Sokół Pniewy, ale zawsze z godnością i należytym szacunkiem podejmowały walkę z nami. Przy czym słowo szacunek ma tu kluczowe znaczenie, gdyż powinien on być wzajemny. Bez względu na wynik. Wydaje się, że ta formuła rozgrywek ligowych nie sprawdza się. Trzeba by coś zmienić. Polecamy przyjrzeć się temu tematowi. Nasz zespół od 10 października nie rozegrał żadnego spotkania ligowego. Podejrzewam, że gdyby ktokolwiek z decydentów czy Trenerów wiedział o tym, że tak właśnie będzie, to zorganizowałby drużynie czas w oparciu choćby o wartościowe sparingi. Cóż tu pisać. Jesteśmy rozgoryczeni takim stanem rzeczy lecz pełni wiary w to, że ostatnie ligowe spotkanie odbędzie się.

Na koniec statystyki naszego Lecha Poznań:

1) 6 rozegranych spotkań, na 9 kolejek ligowych rundy jesiennej

2) 3 walkowery, które jakby na to nie patrzeć, wzbogaciły nasz dorobek o kolejne 9 punktów

3) 27 zdobytych punktów

4) 91 strzelonych bramek plus 9 z tytułu walkowerów, razem równe 100

5) 0 strat bramkowych

6) 9 zwycięstw, w tym 4 na wyjeździe i 5 u siebie, oczywiście z walkowerami włącznie

7) 1 miejsce w tabeli