Liga na półmetku - podsumowanie.

Dzisiejsza sobota była dniem w którym wszystkie sześć zespołów z grupy 5 rozegrało swoje spotkania. W pozostałych dwóch pojedynkach Sokół Pniewy przegrał z Sokołem Rakoniewice 0:5, a Mawit Lwówek doznał porażki w meczu z Wichrem Strzyżewo w stosunku 1:3. W obydwu tych spotkaniach gospodarze przegrali. W piątej kolejce oglądaliśmy 24 gole co daje średnią 8 bramek na mecz. To jest wysoka średnia. A jak wygląda sytuacja po pięciu kolejkach? Rozegranych zostało 15 spotkań. Padło łącznie 147 bramek. Średnia to 9,8 bramki na każdy rozegrany mecz. Z tej liczby strzelonych bramek aż 80 zdobyła nasza drużyna. Na wszystkie pozostałe drużyny w naszej grupie przypada więc 67 strzelonych goli. Można więc powiedzieć, że na 12 spotkań rozegranych przez naszych wszystkich grupowych rywali przypada średnio 5,5 bramki na mecz. Liczymy statystyki, ale tak naprawdę najważniejsza jest gra zespołu i konsekwentna realizacja założeń przedmeczowych. Mam wrażenie, że nasi zawodnicy robią to prawie perfekcyjnie. To niezmiernie cieszy. Życzymy więc naszym rywalom sukcesów w meczach rewanżowych, a naszym konsekwentnej i skutecznej gry. Takiej jak dotąd.